Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα κολύμβησης στους Χειμερινούς αγώνες

Δημοσιεύτηκε στις 13/03/2018    

Ναυτικός Ομιλος Χίου – Τμημα κολύμβησης

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα κολύμβησης στους  Χειμερινούς αγώνες    9-12 ετών της περιφέρειας νήσων Αιγαίου. Οι αγώνες  διεξήχθησαν στις 2 & 3 Μαρτίου, στο Ιωνικό κολυμβητήριο και συμμετείχαν εκτός του ΝΟΧ, η ΠΕΚΕΒ και ο Ν.Ο.Θυμιανών με 60 περίπου παιδιάσυνολικά. Συγκεκριμένα οι κολυμβητές και κολυμβήτριες της ομάδας μας κατέκτησαν συνολικά 40  πρώτες, 11 δεύτερες  και  11 τρίτες θέσεις. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στις προπονήτριες μας Πόπη Βολίκα και Κατερίνα Λιάκη για την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στην ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Αγόρια 12 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Κουτσουράδης  Παντελής

50 ύπτιο

1ος

36:26

 

100 ύπτιο

1ος

1:21:21

 

100 ελέυθερο

1ος

1:12:35

Βάκκας Παναγιώτης

200 ελεύθερο

1ος

2:42:34

 

400 ελεύθερο

1ος

5:46:59

 

50 πεταλούδα

1ος

38:24

Σάντος Μελαχροινούδης Πέτρος

50 πρόσθιο

1ος

46:34

 

100 πρόσθιο

1ος

1:39:83

 

200 πρόσθιο

1ος

3:35:94

Αργυρούδης Γιώργος

100 πεταλούδα

1ος

1:33:33

 

200 μικτή ατομική

1ος

3:15:57

 

50 ελεύθερο

2ος

32:68

Οικονομόπουλος Θωμάς

50 ελεύθερο

3ος

36:69

 

50 ύπτιο

3ος

48:87

 

100 ελεύθερο

3ος

1:29:04

Σκυταλοδρομία

4Χ100 ελεύθερο

1η

 

Σκυταλοδρομία

4Χ100 μικτή ατομική

1η

 

 

 

Αγόρια 11 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Παπαλεωνίδας Κοσμάς

50 πρόσθιο

1ος

43:06

 

100 πρόσθιο

1ος

1:35:49

 

200 πρόσθιο

1ος

3:21:29

 

 

 

 

Αγόρια 10 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Ξυλάς  Θοδωρής

100 ύπτιο

1ος

1:50:47

 

200 ελεύθερο

1ος

3:29:04

Μπουγδάνος Γιώργος

πεταλούδα

1ος

55:83

 

50 πρόσθιο

2ος

51:97

Κοντογιώργης  Γιώργος

50 ύπτιο

1ος

50:13

 

100 ύπτιο

2ος

1:52:26

Μαυρίκος Κων/νος

100 πρόσθιο

1ος

2:07:78

 

50 πρόσθιο

3ος

56:40

Στάμπας Ζαννής

50 ελεύθερο

2ος

41:01

 

100 ελεύθερο

2ος

1:39:29

Γιαννουλάκης Λεωνίδας

50 ύπτιο

2ος

54:14

 

50 ελεύθερο

3ος

44:37

Κοττατής Γιώργος

100 ελεύθερο

3ος

1:54:50

 

50 ελεύθερο

4ος

48:98

Σκυταλοδρομία

4Χ50 ελεύθερο

1η

 

Σκυταλοδρομία

4Χ50 μικτή ομαδική

1η

 

 

Κορίτσια 12 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Μπουγδάνου Κατερίνα

50 ελεύθερο

1η

39:60

 

50 πρόσθιο

1η

55:74

 

100 ελεύθερο

2η

1:40:73

Κουτσουράκη Γιάννα

50 ελεύθερο

2η

46:52

 

50 πρόσθιο

2η

58:29

 

100 ελεύθερο

3η

1:46:79

 

Κορίτσια 11 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Λάρδα Παυλίνα

50 ύπτιο

1η

43:74

 

100 ύπτιο

1η

1:36:75

 

100 πρόσθιο

1η

1:45:54

Ανδρεαδάκη Έλενα

100 ελεύθερο

1η

1:34:67

 

50 πεταλούδα

1η

54:84

 

50 ελεύθερο

2η

41:66

Καβάδα Λίντα

50 ελεύθερο

3η

52:10

 

50 ύπτιο

4η

55:06

 

 

 

 

 

Κορίτσια 10 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Κατσή Ελευθερία

50 ύπτιο

1η

44:71

 

100 ύπτιο

1η

1:37:98

Κουτσουράδη Ειρήνη

50 ελεύθερο

1η

46:30

Μανίδη Όλγα

100 ελεύθερο

1η

1:52:70

 

50 ύπτιο

3η

59:03

 

 

Κορίτσια 9 ετών

Ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

θέση

χρόνος

Καρακόζη Μαρία

50 ελεύθερο

1η

41:16

 

50 πεταλούδα

1η

50:10

Παπαζή Δέσποινα

100 ελεύθερο

1η

1:44:73

 

50 πρόσθιο

1η

1:02:48

Συμιακάκη Δέσποινα

50 ύπτιο

2η

50:60

 

50 ελεύθερο

3η

46:70

Κουτσουράκη Αριάδνη

50 ύπτιο

3η

57:10

 

50 ελεύθερο

4η

53:08

Σκυταλοδρομία

4Χ50 ελεύθερο

1η

 

Σκυταλοδρομία

4Χ50 μικτή ομαδική

1η

 

TAGS