ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ- Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Δημοσιεύτηκε στις 13/04/2018    

Επιστροφή στην δράση μετά τις διακοπές του Πάσχα για τις ομάδες ποδοσφαίρου του νησιού μας με αγωνιστική "φωτιά" για την ουρά της Α' Κατηγορίας και για την κορυφή της Β' Κατηγορίας.

Στην Α' Κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι ουράς μεταξύ του Βαρβασιακού και της Φάρκαινας στην προσπάθεια των ομάδων να αποφύγουν τον απευθείας υποβιβασμό ενώ μεγάλο ενδιαφέρον έχουν και οι αναμετρήσεις Ατρόμητος-Πανεπιστήμιο και Πανοινούσσιος-ΑΠΟ Χίου όπου θα κρίνουν πολλά για την τελική κατάταξη των ομάδων στις τελευταίες θέσεις.

Στην Β' Κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής που θα κρίνει και τον πρωταθλητή μεταξύ του Ομήρου και του Άτλα όπου οι γηπεδούχοι θέλουν μόνο νίκη για να πάρουν το πρωτάθλημα ενώ οι φιλοξενούμενοι βολεύονται και με την ισοπαλία (εκκρεμεί βέβαια η απόφαση της έφεσης του Ομήρου). Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α΄ Κατηγορία
(21η αγωνιστική)

 

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητές

 

1.

Π.Ο ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΩΝΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣ

ΔΑΦΝΩΝΑ

Σάββατο

14/04/18

17:00

ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π., ΑΝΔΡΕΟΥ Α., ΠΟΙΜΕΝΙΔΗ Δ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΥΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
(Παρατηρητής: Ευστρατίου Ευστράτιος)

 

2.

Α.Π.Π.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ - Ε.Φ.Κ ΠΟΣΕΙΔΩΝ

ΘΥΜΙΑΝΩΝ

Σάββατο

14/04/18

17:00

ΜΗΛΙΟΣ Ν., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Γ., ΜΑΥΡΙΔΗΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΦΙΣΤΟΥΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ)
(Παρατηρητής: Χονδρέλης Ιωάννης)

 

3.

Α.Π.Ε ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ - Α.Π.Ο ΚΑΝΑΡΗΣ ΝΕΝΗΤΩΝ

ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

Σάββατο

14/04/18

18:00

ΚΑΖΑΣ Ι., ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ Γ., ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Μ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής: Μυριαγκός Βασίλειος)

 

4.

Α.Ο ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - Κ.Ε.Α.Σ ΦΑΡΚΑΙΝΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥ

Κυριακή

15/04/18

13:00

ΤΖΑΜΟΥΤΖΑΝΤΩΝΗΣ Π., ΜΑΥΡΙΔΗΣ Α., ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ Β.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής: Δελέγκος Στέφανος)

 

5.

Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΥΚΟΥΣΗ

Κυριακή

15/04/18

13:00

ΠΕΤΡΙΔΗΣ Γ., ΠΙΤΤΑΟΥΛΗΣ Ν., ΜΗΛΙΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΥΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
(Παρατηρητής: Παυλίδης Χρήστος)

 

6.

Α.Ο ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ - Α.Π.Ο ΧΙΟΥ 2014

ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΛΕ

Κυριακή

15/04/18

13:00

ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Ν., ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π., ΑΝΔΡΕΟΥ Α.
(Παρατηρητής: Ρούλης Παντελής)

 

Β΄ Κατηγορία
(17η αγωνιστική)

 

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητές

 

7.

Α.Ε. ΚΥΒΕΛΗ-ΛΕΩΝ - Π.Α.Σ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ

ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

Σάββατο

14/04/18

15:30

ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ Ν., ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Ν., ΓΑΡΡΗΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής: Αξιώτης Σταμάτης)

 

8.

Α.Σ ΟΜΗΡΟΣ ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑΣ - Α.Ο ΑΤΛΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑΣ

Κυριακή

15/04/18

17:00

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Μ., ΜΗΛΙΟΣ Ν., ΚΑΖΑΣ Ι.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΥΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
(Παρατηρητής: Γιαννούμης - Μυριαγκός)

 

9.

A.O ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΟΛΟΠΟΤΑΜΙΟΥ - ΛΕΩΝ ΑΦΡΟΔΙΣΙΩΝ

ΘΟΛΟΠΟΤΑΜΙΟΥ

Κυριακή

15/04/18

17:00

ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ Γ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Γ., ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΦΙΣΤΟΥΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ)
(Παρατηρητής: Κουτσουλιάς Γεώργιος)

 

10.

Π.Ο. ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ - Α.Ο ΠΥΡΓΟΣ ΠΥΡΓΙΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥ

Κυριακή

15/04/18

17:00

ΜΑΥΡΙΔΗΣ Α., ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ Β., ΤΖΑΜΟΥΤΖΑΝΤΩΝΗΣ Π.
(Παρατηρητής: Αλεξόπουλος Δημήτριος)

 

11.

Α.Π.Σ ΛΑΙΛΑΠΑΣ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ - Α.Σ.Λ.Σ. ΕΝΩΣΗ

ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

Κυριακή

15/04/18

17:00

ΠΙΤΤΑΟΥΛΗΣ Ν., ΠΟΙΜΕΝΙΔΗ Δ., ΓΑΡΡΗΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής: Ντάτης Νικήτας)

 

 


TAGS