Αναζήτηση

20.02
Κατηγορία: Αθλητικά
Χιακος Λαος, Κυπελλούχος Γυναικών ο Αιγέας

Την Κυριακή στο κατάμεστο Κλειστό Γυμναστήριο της Χίου ο Αιγέας στέφθηκε κυπελλούχος Χίου αφού επικράτησε στον τελικό του ΦΟΒ με σκορ 55-51 σε ένα φινάλε που δεν ήταν για καρδιακούς.

Περισσότερα
20.02
Χιακος Λαος, Στον τελικό του κυπέλλου η Δάφνη

Μπορεί στο πρωτάθλημα ο Κανάρης να έχει πάρει διαφορά 11 βαθμών από τον δεύτερο ΑΠΟ Χίου, μπορεί μέχρι την Κυριακή να μην είχε γνωρίσει φέτος την ήττα αλλά όλα αυτά φαίνεται ότι δεν πτόησαν την Δάφνη, η οποία πήρε την πρόκριση στο τελικό και αποδεικνύει ότι στον θεσμό του κυπέλλου έχει τον τρόπο καθόσον είναι η ομάδα με τις περισσότερες κατακτήσεις.

Περισσότερα
20.02
Χιακος Λαος, Κυπελλούχος Ανδρών ο ΒΑΟΛ

Την Κυριακή στο κατάμεστο Κλειστό Γυμναστήριο της Χίου ο ΒΑΟΛ στέφθηκε Κυπελλούχος Ανδρών Χίου καθόσον επικράτησε στον τελικό του Ομήρου με τελικό σκορ 80-58. Ο ΒΑΟΛ ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος 39-25 παίρνοντας μία διαφορά 14 πόντων την οποία αύξησε στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε υπέρ του με σκορ 61-43.

Περισσότερα
18.02
Χιακος Λαος, Στον τελικό κυπέλλου Γυναικών Αιγέας και ΦΟΒ

Στον τελικό του κυπέλλου Γυναικών προκρίθηκαν εχθές ο Αιγέας και ο ΦΟΒ. Στον πρώτο ημιτελικό ο ΦΟΒ επικράτησε της ομάδας των Αρμολίων με 39-56 αλλά η νίκη αυτή ήρθε στο δ' δεκάλεπτο κυρίως.

Περισσότερα
18.02
Χιακος Λαος,  Όμηρος και ΒΑΟΛ ξανά στον τελικό κυπέλλου Ανδρών

Στο ίδιο έργο θεατές μιας και για 6η φορά θα βρεθούν αντιμέτωπες οι δύο ομάδες σε τελικό κυπέλλου. Στους ημιτελικούς που έγιναν την Παρασκευή στο Κλειστό Γυμναστήριο της Χίου ο Όμηρος πήρε μία πολύ δύσκολη πρόκριση στον τελικό καθόσον η Ένωση του έβαλε δύσκολα.

Περισσότερα
15.02
Χιακος Λαος, Ήττα και αποκλεισμός για τους Παίδες της ΕΠΣ Χίου

Οι Παίδες της ΕΠΣ Χίου γνώρισαν την ήττα με 4-0 από την αντίστοιχη ομάδα της Αθήνας .....

Χιακος Λαος, Νίκη για την Μικρασιατική

Στον εξ αναβολής αγώνα για την 12η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας η Μικρασιατική επιβλήθηκε με 5-1 εκτός έδρας του Πανοινούσσιου.

Περισσότερα
15.02
Χιακος Λαος, Νίκη για Νηρέα και 4η θέση

Στο Κλειστό Γυμναστήριο της Χίου ολοκληρώθηκε ο α' γύρος της Β' Ανδρών με τον αγώνα μεταξύ της Ολυμπιάδας και του Νηρέα.

Περισσότερα
14.02
Χιακος Λαος, 1ο Πανελλήνιο Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα πινγκ πονγκ

Σε ρυθμούς Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης και πάλι η Χίος καθώς το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 17 και 18 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί στο νησί  το 1ο Πανελλήνιο Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα  το οποίο το διοργανώνει ο Παγχιακός Γυμναστικός Σύλλογος σε συνεργασία με την Ε.Φ.Ο.ΕΠ.Α.

Περισσότερα
14.02
Χιακος Λαος, Πέτυχαν την πρόκριση οι Έφηβοι του ΝΟΧ

Πρόκριση για τους Εφήβους του ΝΟΧ έφεραν οι επιτυχίες τους  στους αγώνες του Σαββατοκύριακου, δίνοντας τους το εισιτήριο για την πρόκριση στην Β’ Φάση.

Περισσότερα
13.02
Χιακος Λαος, Προκρίθηκαν στο πινγκ-πονγκ

Πραγματοποιήθηκε η προκριματική φάση Νεανίδων Εφήβων λοιπής χώρας στην αίθουσα του Συλλόγου Μ.Ε.Α.Σ. Νενήτων «η Βοκαριά». Οι αθλητές και αθλήτριες που προκρίθηκαν ήταν οι εξής:

Περισσότερα
13.02
Χιακος Λαος, Νίκη για τον Πυρσό, τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή

Ο Πυρσός σημείωσε εχθές στο Κλειστό Γυμναστήριο της Χίου την 5η του νίκη στον εξ αναβολής αγώνα για την 6η αγωνιστική στη Β' Ανδρών. Για 3 δεκάλεπτα ο αγώνας ήταν πραγματικό ντέρμπι.

Περισσότερα
12.02
Χιακος Λαος, Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ισόπαλο το ντέρμπι στα Καρδάμυλα, Νίκες για Κανάρη, Μικρασιατική και Ηρακλή

Ισόπαλο 1-1 ήρθε το ντέρμπι στα Καρδάμυλα εχθές. Ο Ποσειδώνας αιφνιδίασε τον ΑΠΟ καθώς προηγήθηκε στο 1' με γκολ του Μαγγίνα ωστόσο η συνέχεια ανήκε πλήρως στον ΑΠΟ, ο οποίος έχασε 2 τετ α τετ με τους Τρομπούκη και Μπάλιου και είχε και δοκάρι με τον Μαργούνη. Η υπεροχή του ΑΠο ευωδόθηκε στο 88' όταν ισοφάρισε ο Γούλας για τον ΑΠΟ.

Περισσότερα
12.02
Χιακος Λαος, Νίκες για Όμηρο, Αναγέννηση, Πύργο, Άτλα και Ένωση

Το Σαββατοκύριακο ο Όμηρος επικράτησε του Λαίλαπα 0-3 αντιδρώντας με τον καλύτερο τρόπο στην απώλεια των 6 βαθμών λόγω της αντικανονικής συμμετοχής του Κούτικα στο παιχνίδι με τον Λέων. Το σκορ άνοιξε ο Μασλαρινός και στην συνέχεια σειρά πήραν οι Κοκκώδης και Μπογιατζής.

Περισσότερα
12.02
Χιακος Λαος,  Γ' ΕΘΝΙΚΗ- Ήττα για ΒΑΟΛ στην Λαμία

Την ήττα γνώρισε εχθές ο ΒΑΟΛ στην Λαμία. Η ομάδα του Βούλικα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έκλεισε προηγούμενη 35-39. Στην επανάληψη ωστόσο δεν παρουσιάστηκε το ίδιο καλή με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 74-64. Επόμενος αγώνας για τον ΒΑΟΛ εντός έδρας με τον Άρη Πετρούπολης.